GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-09-2021 20:50   Güncelleme : 15-09-2021 21:23

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım canlı yayında Permakültür projesine dair merak edilenleri yanıtladı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı geçtiğimiz haftalarda tarım alanında bir yeniliğe imza atarak Permakültür projesinin adını duyurmuştu. Bugün ise Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım Permakültür projesine dair merak edilen soruları cevapladı. İnstagram hesabından canlı yayınla projeye dair bilgileri aktaran Yıldırım'ın yayınına ise üç bin üzerinde kişi tarafından katılım sağlandı.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım canlı yayında Permakültür projesine dair merak edilenleri yanıtladı

SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM ALANI PERMAKÜLTÜR

Ülkü ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım canlı yayınla Permakültür projesine yönelik merak edilen soruları yanıtladı. Genel Başkan Yıldırım'ın yayınına ise üç bin üzerinde kişi tarafından katılım sağladnı. Permakültür projesi ise karşımıza Ülkü Ocakları  tarafından,  özellikle şehirlerde, balkon, teras ve bahçe gibi değerlendirilebilir alanlarda herkesin kendi sebze ve meyvesini yetiştirmesini sağlayan ve bunun da sürdürülebilir olmasına olanak tanıyan bir tasarım modeli olarak çıkmaktadır. İşte bu eğitim modeline yönelik detaylı açıklamalar ve soru cevap yayını Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım tarafından yapıldı.

TOPRAKSIZ TARIMI İMKANLI HALE GETİREN PROJE

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım yayın öncesi yaptığı açıklamada Permakültür projesinin şuan ki gidişatı, ilerleyeceği yön ve hangi alanda olacağı yönünde detaylı bilgilendirmenin yapılacağını söyledi. Genel Başkan Yıldırım Permakültür projesinin eğitim modellemesine ilişkin bilgilendirmelerde bulunurken söz konusu eğitimin İl ve ilçe ocaklarda ilgili vatandaşlar tarafından rahatça görülebileceğini belirtti. Permakültür projesi topraksız suda tarımı imakanlı hale getirirken Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım söz konusu tarım yönetiminin işleyişi ve teknikleri hakkında kısa kısa bilgiler vererek Permakültür projesine yönelik merakın giderilmesinede yardımcı oldu. Ayrıca Genel Başkan Yıldırım Permakültür projesine dair ilk başarılı örneğin Ülkü Ocakları Genel Merkez binasında başarıyla gerçekleştiğini vurguladı.

İŞTE ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKANI AHMET YİĞİT YILDIRIM'IN PROJEYE DAİR ÖNCEKİ PAYLAŞIMLARI 

                                     İLGİLİ HABER LİNKİ