GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-06-2022 21:23   Güncelleme : 22-06-2022 22:27

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım “Saksıda domates yetiştirebileceğiniz tohum kalemi ve Permakültür el kitabınızı il ve ilçe Ocaklarımızdan temin edebilirsiniz.”

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit YILDIRIM “9 Işık Doktrinimizdeki Köycülük ilkesini Permakültür projemizle gelecek için bilimin ve teknolojinin yardımıyla gençlerimize öğretmeye çalışıyoruz. Saksıda domates yetiştirebileceğiniz tohum kalemi ve Permakültür el kitabınızı il ve ilçe Ocaklarımızdan temin edebilirsiniz.” ifadelerini kullanıldı.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım “Saksıda domates yetiştirebileceğiniz tohum kalemi ve Permakültür el kitabınızı il ve ilçe Ocaklarımızdan temin edebilirsiniz.”

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit YILDIRIM, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklama ile Başbuğ Alparslan Türkeş’in 9 Işık Doktrini’nde yer alan Köycülük ilkesi bağlamında Permakültür Projesi ile gençlere seslendi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit YILDIRIM sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada “9 Işık Doktrinimizdeki Köycülük ilkesini Permakültür projemizle gelecek için bilimin ve teknolojinin yardımıyla gençlerimize öğretmeye çalışıyoruz.

Saksıda domates yetiştirebileceğiniz tohum kalemi ve Permakültür el kitabınızı il ve ilçe Ocaklarımızdan temin edebilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Ülkü Ocakları tarafından hazırlanan  tohum kalemler ile saksıda domates yetiştirebilecek ve Permakültür el kitabı ile pek çok konuda bilgi sahibi olunacağı belirtildi. 

 MHP Lideri Devlet BAHÇELİ’nin “Anadolu tahıl ambarıdır, üreterek, çiftçilerimizi destekleyerek, ekim alanlarını genişleterek gıda krizinin bize yansımasını en aza çekmemiz mümkündür.” açıklamalarının ardından tarım konusuna daha fazla hassasiyet gösteren Ülkü Ocakları, Permakültür Projesi ile gençlerin tüketici olmaktan çıkıp üretici olmasını planlıyor.

 

Permakültür Nedir? 

Ülkü Ocakları tarafından geliştiren Parmakültür Tarım Projesi, özellikle şehirlerde; balkon, teras ve bahçe gibi değerlendirilebilir alanlarda herkesin kendi sebze ve meyvesini yetiştirmesi ve sürdürülebilir olmasını sağlayan bir tasarım modelidir.

Gençlerin tüketici olmaktan çıkıp üretici duruma geçmesinin sağlanması amaçlanıyor. Bu kapsamda gençlere eğitimler vererek balkon, bahçe, teras gibi alanlarda doğal üretim sağlanacak. Özellikle şehirlerde balkon, teras, bahçe gibi değerlendirilebilir alanlarda herkesin sebze ve meyvesini yetiştirmesini sağlayan bir tarım modelidir.