GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-07-2021 16:28   Güncelleme : 05-07-2021 16:36

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım: 33 şehidimizin sızı hala yüreğimizde

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım Başbağlar Katliamı'nın yıl dönümünde Erzincan da yapılan anma etkinliğine katıldı. Anma töreninde konuşmada yapan Yıldırım: Söz Erzincan’dan açıldığı zaman bir şekilde konu Başbağlar katliamına geliyor. Başbağlar’da katledilen 33 sivil vatandaşımızın sızısını tüm Türkiye’nin hissettiğini görüyoruz. ifadelerinde bulundu. Genel Başkan Yıldırım Ayrıca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlada Başbağlar katliamında şehit edilen vatandaşlarımızı andı.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım: 33 şehidimizin sızı hala yüreğimizde

İŞTE ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKANI AHMET YİĞİT YILDIRIM'IN AÇIKLAMALARI 

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım “Söz Erzincan’dan açıldığı zaman bir şekilde konu Başbağlar katliamına geliyor. Başbağlar’da katledilen 33 sivil vatandaşımızın sızısını tüm Türkiye’nin hissettiğini görüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’ni bölmeye çalışan terör örgütleriyle çok şükür mücadele ediyoruz. Bu mücadele bunların kökü kazınana kadar devam edecektir. Nasıl ki mazluma Yunus olmasını biliyorsak, zalime de Yavuz olmasını biliriz. Zalime merhamet, mazluma ihanettir. Haine merhamet, vatana ihanettir. PKK ve iş birlikçilerinin kökünü kazıyacağız, kim destek oluyorsa onlarla mücadele etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

"Nerede zulme uğrayan varsa el uzatmak için mücadele ettik"

Genel Başkan Yıldırım, “Sadece bu topraklarda değil Müslüman Türk’ün toplumları olduğu bütün coğrafyalarda bu katliamlarla karşı karşıya kaldık. Doğu Türkistan’da Müslüman Türk insanları katliama maruz bırakıldı. Karabağ’da, Hocalı’da sırf Müslüman Türk oldukları için yüzlerce sivil kadın, çocuk katledildi. Bugün çok şükür ki oranın hesabını sorduk. Türk milleti, kendisine yapılan bu zalimliklerle beraber nerede bir mazlum varsa ona el uzatmak için ayağa kalktı. Kerkük’te, Musul’da, Balkanlar’da, Kıbrıs’ta nerede bir soydaşımız varsa, nerede bir zulme uğrayan varsa Allah’ın bize yüklediği görev gereğince, davamız gereğince oraya el uzatmak için mücadele verdik”  dedi.

Genel Başkan Ahmet Yiğit Yıldırım, sözlerini Arif Nihat Asya’nın Dua şiirinin “Bizi sen sevgisiz, susuz, havasız ve vatansız bırakma Allah'ım! Müslümanlıkla yoğrulan yurdu, Müslümansız bırakma Allah'ım!” sözleriyle noktaladı.

ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKANI AHMET YİĞİT YILDIRIM'IN BAŞBAĞLAR KATLİAMO PAYLAŞIMI 

5 Temmuz 1993 tarihinde hain terör örgütünün alçakça 33 vatandaşımızı katlettiği Başbağlar Katliamının 28. yıl dönümü vesilesiyle şehitler anıtında şehitlerimizin aziz ruhuna dua ettik.

Unutmadık, unutmuyoruz.

Aşağılık terör örgütünü şiddetle lanetliyoruz. İfadelerinde bulundu