GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-08-2021 16:25   Güncelleme : 03-08-2021 14:10

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım: Yaralarımız sarılacaktır

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım ülkemiz genelinde PKK tarafından kundaklanan ve çıkarılan yangınlar dolayısıyla sosyal medya hesabından çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım: Yaralarımız sarılacaktır

İŞTE ÜLKÜ OCAKLARI EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI GENEL BAŞKANI AHMET YİĞİT YILDIRIM'IN PAYLAŞIMI 

 Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin şu sözlerinde ifade ettiği gibi “Yaralarımız sarılacaktır, mağduriyetler giderilecektir, küle dönen orman alanları daha da yeşillendirilecek, buralara eskiye nazaran daha fazla ağaç dikilecektir.”

Bizler de Ülkü Ocakları olarak yaralarımızı sarmak, daha da yeşil alanları ülkemize kazandırmak için tüm ülküdaşlarımla seferberlik halinde gayret etmekteyiz. 

Ülkemizin çeşitli bölgelerinde alçak pkk tarafından yakılan ormanlarımızın seyrini yakinen takip ediyoruz ve her bölgenin çalışmasına orada bulunan İl ve İlçe Ocaklarımızı sistematik bir şekilde dahil ediyoruz.

İlk günden itibaren milli birlik ruhu ve dayanışma ile süren çalışmalara destek veren teşkilatlarımız, yangınların söndürülmesi için sahada aktif rol üstlenmektedir.

Devletimizin sosyal medyada yapılan algılar ile âciz gösterilmeye çalışılması ise haksızlıktır ve yersizdir.125'ten fazla yangına çeşitli yangın söndürme envanteri ve 5.000 kişilik yangın söndürme ordusu ile müdahale eden devletimiz tüm kurumları ile ayaktadır.#StrongTürkiye 

 Afet bölgesinde ilk müdahaleden tutalım da, afet sonrası hasarların giderilmesine ilişkin dünyada emsali olmayan teşvik ve yardımlar da sosyal devlet anlayışımızın kriz anlarındaki etki ve ilkeselliğini göstermektedir. 

Dualarımızla, çabalarımızla ve devletimizle ülkemizin yaralarını saracağız, milletimize uzanan el olmakta devamlılık sağlayacağız, güçlü Türkiyemize gölge düşürülmesine müsaade etmeyeceğiz.#StrongTürkiye