GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-05-2021 16:26   Güncelleme : 09-05-2021 16:26

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım'dan Anneler günü mesajı

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım Anneler Günü dolayısıyla sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı Yıldırım ifadelerinde: Anne demek, sabır, güven ve metanet demektir" ifadelerinde bulundu.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım'dan Anneler günü mesajı

İŞTE ÜLKİ OCAKLARI GENEL BAŞKANI AHMET YİĞİT YILDIRIM'IN PAYLAŞIMI

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım sosyal medya hesabı üzerinden anneler günü mesajı yayımladı. Yıldırım mesajında "Anne demek, sabır, güven ve metanet demektir. Anne; adanmışlığın simgesi, fedakârlığın yurdu, hoşgörünün yuvasıdır" ifadelerini kullandı. 

 

 

 

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım "Sevginin en güzel yansıması, bizleri dünyaya getiren, her türlü meşakkate katlanarak yetişmemizi sağlayan, sonsuz özveri sahibi olan annelerimiz, bizim en mühim ve en kıymetli varlıklarımızdır. Annelerimiz; ulvi değer ve duyguların kaynağı, sevgi, şefkat ve merhamet pınarıdır. Anne demek, sabır, güven ve metanet demektir. Anne; adanmışlığın simgesi, fedakârlığın yurdu, hoşgörünün yuvasıdır" dedi.

 

 

 

Genel Başkan Yıldırım "Yüce Peygamberimizin “Cennet, annelerin ayakları altındadır” sözü rahmet ve hikmet dolu annelik makamının ne denli aziz ve mukaddes olduğunu bizlere öğretir. Türk Milleti de anneliğe ulvi bir kimlik vermiş, vatanı ana bilmiştir. Annelik en yüce değerlerimizin bütünüdür. Varlıklarıyla hayatımızı anlamlandıran, sevgi dolu yürekleriyle yol gösteren, çocuklarını ülkelerine ve topluma faydalı bir fert olarak yetiştirmek için mücadele eden annelerimizi yılın her günü baş üstünde tutmalı sevgi ve saygımızı daima göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle başta Şehit anneleri olmak üzere bizleri bugünlere getiren annelerimizin #AnnelerGünü kutlu olsun. Elleri öpülesi annelerimize Yüce Allah’tan sağlık, sıhhat ve uzun ömürler diliyorum. Ebediyete irtihal eden annelerimizi de rahmet ve dua ile anıyorum" ifadelerini kullandı.