GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-10-2021 22:41   Güncelleme : 31-10-2021 23:55

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım'dan Türk Gençliği Şöleninde çok önemli açıklamalar

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı tarafından Bostancı Kültür Merkezi'nde düzenlenen Türk Gençliği Şöleninde açıklamalarda bulundu. İstanbul başta olmak üzere ülkenin dört bir yanından ülkücülere seslenen Yıldırım hep birlikte bölücü odaklara karşı mücadeleye devam edilmesi gerektiğini vurgularken, Sözde kürdistan hayali kuranlara yumruğumuzu öyle bir indirmeliyiz ki; bunu bir daha akıllarından bile geçirmemelidirler! İfadelerinde bulundu.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım'dan Türk Gençliği Şöleninde çok önemli açıklamalar

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım'ın İstanbul'da Türk Gençliği Şöleninde yapmış olduğu konuşma Ülke genelindeki tüm ülkücelerde heyecan ve çoşku etkisi yarattı. Genel Başkan Yıldırım yediden yetmişe tüm ülkücülere seslenirken özelikle bölücü ve ayrıştırıcı odaklara da cevap vermekten geri durmadı.

Genel Başkan Yıldırım'ı konu başlıklarında ve hedefinde özellikle terörden nemalanan 

HDP/PKK, FETÖ, DHKP-C, İP, CHP, Soros ve Kavala 

gibi çok sayıda konu başlığı bulunurken Genel Başkan Yıldırım söz konusu ayrıştırıcı odaklara tek tek cevap verirken her cevapta ekranları başındaki izleyiciler ve salonu dolduran kalabalıklar çoşku ile dinlediler. 

İŞTE ÜLKÜ OCAKLARI EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI GENEL BAŞKANI AHMET YİĞİT YILDIRIM'IN TARİHİ KONUŞMASI 

Milliyetçi Hareket Partisi'nin kıymetli Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Merkez Disiplin Kurulu Üyelerimiz, Milliyetçi Hareket Partisi'nin çok kıymetli il başkanı, il yöneticileri, ilçe başkanlarımız, sivil toplum kuruluşlarımızın ve basınımızın güzide temsilcileri, Ülkü sancağımızı İstanbul'un dört bir yanında dalgalandıran değerli Ocak Başkanlarımız, üniversite başkanlarımız, Türk istikbalinin muhafızı değerli asenalar, bozkurtlar, saygıdeğer misafirler, İstanbul Ülkü Ocakları’mız tarafından gerçekleştirilen Türk Gençlik Şöleni’nde siz değerli ülküdaşlarımla bir arada bulunmaktan çok büyük bir mutluluk duymaktayım.

 Geçmişte omuz omuza mücadele verdiğimiz, İstanbul'un birçok noktasında mücadele ettiğimiz değerli Ülküdaşlarımızı bugün salonda görmekten çok büyük bir mutluluk duymaktayım.

ÜNİVERSİTELERİMİZ AY YILDIZLI BAYRAKLARLA DOLU KURTARILMIŞ BİR ŞEKİLDE HAZIRDIR

Türkiye'nin çok zorlu süreçlerden geçtiği bir dönemde, gökyüzünü karanlık bulutların kapladığı bir süreç de, hep birlikte mücadele ettik ve mücadelemizde, Türk gençliğini arkamıza alarak ciddi zorlukları hep beraber atlattık. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin “2023 Lider Ülke Türkiye” hedeflerine inandık ve iman ettik. “Gelecek sizsiniz, siz geleceksiniz.” sözünü, hiçbir zaman hatırlarımızdan çıkarmadık. Umutların azaldığı bir dönemde Liderimizin öncülüğünde Türk milletini savunduk ve mücadelemize devam ettik. Üniversiteli, ortaöğretimli ülküdaşlarımızla çetin bir mücadele verdik. Basın açıklamaları tertip ettik, Türk Dünyası için yardım çalışmaları düzenledik, bayrağımız için şehitlerimiz için çok büyük katılımlı yürüyüş düzenledik. Türk Dünyası’nın birçok noktasına yardım eli götürdük. Hocalı için, Karabağ için, Kerkük için konferanslar düzenlendik. Üniversiteli ülküdaşlarımızla üniversite kapılarında yattık. O dönemde; fetöcü polislerin, akademisyen kimliğine girmiş fetöcülerin ve üniversitede öğrenci kılığına girmiş pkklılarla; üniversitedeki ülküdaşlarımızla birlikte çetin bir mücadele verdik. Ama çok şükür ki bugün vermiş olduğumuz mücadelenin sonuçlarını hep birlikte görebiliyoruz. Daha düne kadar İstanbul Üniversitesi'nin dört bir yanını pkk paçavraları ile donatırlarken, terörist başının posterlerini asarlarken, bugün ülkücü hareketin varlığı sayesinde İstanbul Üniversitesi'nin dört bir yanında ay yıldızlı bayrağımız dalgalanmaktadır. Dün üniversiteler terörle anılırken, bugün tüm üniversitelerimiz; İstanbul'da Marmara, Yıldız Teknik, İstanbul Teknik Üniversitesi başta olmak üzere, tüm üniversitelerimiz Ülküdaşlarımızın başarılı çalışmaları ile anılacak bir hale geldi. Ve bu vizyonu sağlayan Türk gençliği, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey ile beraber, bu salonu dolduran siz değerli ülküdaşlarımız oldu.

TERÖRİST BAŞO DEMİRTAŞ HAPİSTE CEZASINI ÇEKMEKTEDİR

6-8 Ekim olaylarında terörist başı Selahattin Demirtaş'ın talimatlarıyla Türkiye'nin ve İstanbul'un birçok noktasında eylemler gerçekleştirilmişti. Vatandaşlarımızın arabası kundaklandı, evleri yakıldı, dükkanları yağmalandı. Bağcılar, Esenler Ülkü Ocaklarımız başta olmak üzere, bu hain pkklıların saldırılarına maruz kaldı. Ama bugün bu saldırıların talimatını veren Selahattin Demirtaş hapiste cezasını çekmektedir. Bu eylemlerin başını çekenler; üniversitede ve şehirlerimizdeki bu hain teröristler, ya dağlarda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin şerefli personelleri tarafından imha edilmiş, yada hapishanelerde cezasını çekmektedirler. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyin feraseti ile bunların hepsinin cezaları bir bir verilmektedir. Cumhuriyet tarihinde terörle mücadelede en önemli süreç yaşanmaktadır. Son 5 yılda yurt içinde 8650 terörist imha edilmiştir. Yurtdışında 33000 terörist Türk Silahlı Kuvvetlerimizin mensupları tarafından imha edilmiştir. Çok şükür ki Cumhur İttifakı çok kısa bir süre içerisinde bunlara gereken ders vermiştir. Bugün Türkiye'de canlı bombalar patlamıyor, karakollarımız basılmıyor, üniversitelerimizde terör eylemleri meydana gelmiyor, şehit vermiyorsak çok şükür büyük bir başarıdır.

 Irak’da, Suriye'de kilometrelerce ötede, sınır ötesinde operasyonlar yapabiliyoruz. Karabağ Zaferi'nin kazanılması, Ayasofya'nın açılması, Doğu Akdeniz'deki varlığımız, kapalı Maraş'ın açılması, Libya’da yüz yıl sonra Türk varlığının gösterilmesi çok kısa bir süre içerisinde elde ettiğimiz büyük başarılardır. 

LİDERİMİZİN 3K NASIHATINI TEKRARLAMAK İSTİYORUM

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin Türk gençliğine 3K nasihatini bir kere daha tekrarlamak istiyorum. Liderimiz kafa, kalp ve kol ifadesini kullanıyor. Kafamızı çok iyi kullanmalıyız, çok kitap okumalıyız, kendimizi geliştirmeliyiz, teknolojiyi ve bilimi sonuna kadar kullanmalıyız. Okullarımızda başarılı olmalıyız, iyi bir meslek sahibi olmalıyız ve Ülkücü-Milliyetçi hareketi en güzel şekilde temsil etmeliyiz. 

Rahmetli Seyit Ahmet Arvasi: “Teknolojik üstünlüğü Batı karşısında ele geçiremezsek, iyi niyetli olmamızın bir anlamı yoktur.” diyor. O yüzden çok çalışmalı ve başarılı olmalıyız. 

İkincisi kalbimizi asla karartmamalıyız. Atamızı, büyüğümüzü, annemizi saymalı küçüğümüzü sevmeliyiz. Çevremizle barışık olmalı, sözü bir özü bir adam gibi adamlar yetiştirmeliyiz. Peygamber efendimizin buyurduğu gibi: “Bir elime güneşi bir elime ayı verseler, ben bu davadan vazgeçmem.” diyecek nesiller yetiştirmeye devam etmeliyiz.

 Üçüncüsü, mutlaka her bir ülküdaşım bir spor alanıyla ilgilenmesi gerekmektedir. Spor alanında kendimizi geliştirmeliyiz bileğimizi kuvvetlendirmeliyiz, bileğimizi kimsenin bükmesine izin vermemeliyiz. Kürşad gibi gerektiği yerde Çin Sarayı'nı basacak gerekli mücadeleyi verecek, ordular karşısında yenilmeyecek bir bileğe sahip olmalıyız. Şehitlerimizin kanlarıyla vatan haline getirdiği bu toprakları sonuna kadar savunmalıyız. 

İP MÜDÜRESİ "NE KÜRDİSTANI ULAN BURASI TÜRKIYE CUMHURİYETİ DİYEMEMİŞTİR

Ve sözde kürdistandan bahsedip de, bu hayalleri kuranlara bu yumruğu öyle bir indirmeliyiz ki; bir daha bunu akıllarından bile geçirememelidirler.

Geçtiğimiz günlerde İP’in Müdüresi bir ziyaretinde kendisi gibi bir kişiyi bulmuş karşlıklı sohbete dalmışlar. Sohbetin içeriği tamamen bölücülerin istekleri ve akıllarından geçen durumları anlatmasıdır. Karşısındaki şahıs sözde kürdistandan bahsediyor, kendisi de ona “Ne kürdistanı ulan! Burası Türkiye Cumhuriyeti’dir” diyemiyor.

SEROK AHMET VARDI ŞİMDİ HEVAL MERAL ÇIKTI

Bunların zihinlerinde ne varsa karşılarına da gittikleri her yerde aynı durum çıkıyor. Ama Milliyetçi-Ülkücü Hareket dimdik ayakta. Ne vatanımızın böldürülmesine müsaade ederiz ne bu düşüncelerin gündeme getirilmesine müsaade ederiz. Bunların karşısında dimdik duracağız, bir bölücülük sevdası milletimizin başına bela “Serok Ahmet” vardı, şimdi bir de “Heval Meral” çıktı karşımıza. Son ülkücü ayakta kaldığı müddetçe “Heval Meral” iyi bilsin ki; hayali kürdistan olanın sonu kabristan olur!

 CHP, HDP ve İP’in zihinlerinde olan her yerde ortaya çıkmıştır. Milletimizi, devletimizi bölmek için ellerinden geleni yapmakta bütün dış mihraklarla işbirliği yapmaktan hiçbir zaman çekinmemektedirler. Türk Gençliğini x,y,z diye bölmeye çalışanlar da bunlardır. Bize göre Türk gençliği birdir. Türk gençliği devletini milletini seven bir hassasiyetde yetişmektedir. Kim ne derse desin, bugün Ülkücü Türk Gençliği bu hassasiyeti yaşamakta ve devleti, milleti için ölümü, şehitliği göze alabilecek değerler ışığında yetişmeye devam etmektedir.

ATATÜRK'ÜN EMANET ETTİĞİ GENÇLİK BU SALONDADIR

Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençlik bugün bu salondadır. Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in, "Büyük Türkiye" hayali ile yola çıktığı gençlik bugün buradadır! Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyin, "2023 Lider Ülke Türkiye" hedefini verdiği gençlik bugün bu salondadır! İnançlıdır, kararlıdır, imanlıdır. 21. Yüzyılı Türk Asrı yapılması için çalışmaktadır.

İki gün önce Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümünü kutladık. İnşallah 2 yıl sonra da cumhuriyetimizin 100'üncü yıl dönümünü kutlayacağız. Artık hayallerimiz bir bir gerçek oldu. İlay-ı Kelimetullah’a giden Turan’a giden, Nizam-ı Alem’e giden yollar bizim için açılmıştır. Yüzüncü yıl büyük Türkiye hedefimizin en önemli adımı haline gelecektir.

Geçmişte Ülkücü olduğu için hakları elinden alınan Ülküdaşlarımız bugün çok şükür ki haklarına kavuşmuştur. Daha önceki yıllarda bu salonlarda yaptığımız konuşmalarda özellikle 2014'te yine İstanbul Ülkü Ocakları olarak bu salonda bir program yapmıştık demiştim ki; salona baktığım zaman geleceğin kaymakamlarını, valilerini, emniyet müdürlerini, yargı mensuplarını, askerlerini, iş adamlarını, sanatçılarını, siyasetçilerini görüyorum demiştim. Çok şükür ki bugün gördüğümüz yerde Ülküdaşlarımız devletine ve milletine hizmet etmek için mücadele etmektedir. Dün pkk ile işbirliği yaparak üniversitelerde arkadaşlarımıza haksız bir şekilde saldıran polis elbisesi giymiş fetöcüler, akademisyen kimliğine bürünmüş fetöcüler bugün çok şükür ki gerekli cezayı görmüş, hepsi ihraç edilmiş ve cezaevlerinde gerekli şekilde cezalarını çekmeye devam etmektedirler. Biz bunların hepsinin takibini yaptık. Zamanında Ülküdaşlarımızı hedef gösteren, üniversitelere sokmayan bu hainler bugün de cezasını bulmaya devam etmektedir. Fetöcü, pkklı ve asala uzantılı bu mihraklar, bugün yurtdışında çeşitli lobiler ile birlikte Ülkü Ocakları’nı karalamaya çalışmaktadırlar. Bunların yapmış olduğu bu saldırılar sadece boşa kürek çekmekten başka bir şey değildir. Emin olun bu salondaki bu manzarayı görseler, bu bakışları görseler hepsi kaçacak delik ararlar. 

BOZKURTLARIN NEFESİ VE GÖZÜ BÖLÜCÜLERİN ÜZERİNDEDİR

Şunu iyi bilsinler, Liderimizin dediği gibi; Osman Kavala Sorosçudur. Selahattin Demirtaş teröristtir ve HDP açılmamak üzere en yakın zamanda kapatılacaktır. 

CHP İstanbul İl Başkanı’nın tasması HDP'nin, MLKP'nin, DHKP-C'nin elindedir. Aynı şekilde Büyükşehir Belediye Başkanı’nın da tasması bunların elindedir. Her yerde belediyelere pkklı hainleri finanse edecek şekilde yerleştirmeye başlamışlardır. Ama biz bunların kim olduğunu biliyoruz. Zulüm 1453'te başladı diyenler de bunlardır. 6-8 Ekim Olayları’nın talimatını verenlerde bunlardır. Selahattin Demirtaş denen teröristi çıkarmaya çalışanlar da bunlardır. HDP MLKP, DHKP-C, pkk ile işbirliği yapanlar da bunlardır. Fakat Bozkurt’un gözleri üzerlerinde, nefesleri enselerindedir. Biz bunun hesabını sorarız!

 Sorosçu Osman Kavala'yla Selahattin Demirtaş’a sahip çıkan 10 büyükelçinin ülkelerine baktığımız zaman Ülkü Ocakları'nı terörist ilan etmeye çalışan güruhla aynı olduğunu görmemek elde değil. Bunların ne amaçla bu planları yaptıklarını hepimiz biliyoruz. Ülkücü Hareket Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyin önderliğinde dimdik ayaktadır. Türk milletine hizmet etmek için, Türk milletini yüceltmek için çalışmaktadır. Allah'ın izniyle geleceğin Büyük Türkiye'sini hep birlikte inşa etmek üzere ayaktayız. Türkiye'nin direnç noktasının ne olduğunu bildikleri için önce bizim üstümüze gelecekler ama şunu bilmiyorlar; biz var olduğumuz müddetçe Türkiye parmak sallanacak bir ülke değildir, Türkiye boyun eğecek bir ülke değildir,Türkiye diz çökecek bir ülke değildir! Biz var olduğumuz müddetçe bunu hayal bile edemeyeceksiniz!

CUMHUR İTTİFAKI KISA SÜREDE BÜYÜK BAŞARI ELDE ETMİŞTİR

 Cumhur İttifakı çok kısa sürede büyük başarılar elde etmiştir. Allah'ın izniyle çok daha başarılı çalışmalar elde etmek için mücadelemizi ve çalışmalarımızı devam ettirmek gayreti içerisindeyiz. Biz gençlerimizi oy olarak görmüyoruz. Biz gençlerimizi gelecek olarak görüyoruz. Biz gençlerimizi sandık olarak görmüyoruz. Biz Türk milletinin güvenliği olarak görüyoruz. O yüzden gençliğimize inanıyoruz ki, bunlara 2023 yılında gerektiği cevabı verecektir. 2023 yılının Haziran ayında, iki buçuk milyon gencimiz ilk defa oy kullanacak ve Türk gençliğinin ne hissetiğini, ne düşündüğünü bunlara en ağır şekilde gösterecektir. Geçtiğimiz günlerde “Cumhuriyete 100 Yıllık Yemin Ülküye Ömürlük Sadakat” temasıyla Türk Gençliği Büyük Kurultayı’nda Liderimizin mesajlarıyla zaten bunlara gerekli cevabı vermiştik. Bugün çok şükür ki aileler çocuklarını ocağa teslim ederek; devletine, milletine faydalı bir genç olsun diye getirip Ocaklarda mücadele etmelerini sağlıyorlar.

Biz Cumhuriyete "100 Yıllık Yemin" diyoruz. Çünkü Türk Devleti’nin kuruluş felsefesine inancımızı hiçbir zaman kaybetmiyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ün izinden gidiyoruz. Şehitlerimize ve gazilerimize vazgeçilmez bir yeminimiz olduğunu her yerde haykırıyoruz. "Ülküye Ömürlük Sadakat" diyoruz. Çünkü Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin, izinden; Turan Ülküsü’ne, Türk-İslam Ülküsü’ne ve İlay-ı Kelimetullah Ülküsü’ne vazgeçilmez bir yeminle bağlı olduğumuzu gösteriyoruz. Liderimiz, geçtiğimiz günlerdeki konuşmasında; " Ben Ülkü Ocakları'ndan yetişen bir Genel Başkan olmakla gurur duyuyorum. Dünyaya bir kere daha gelsem bin defa daha Ülkü Ocakları'na giderdim." diyerek; Ülkücü Türk Gençliği'nin yalnız olmadığını bütün dünyaya göstermiştir. 

DEĞERLİ ÜLKÜDAŞLARIMA BİR KEZ DAHA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Bu salonu dolduran değerli ülküdaşlarıma bir kere daha teşekkür ediyorum. Bu güzel şöleni düzenleyen İstanbul Ülkü Ocaklarımıza, İl Başkanına, yöneticilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve Dava arkadaşlarımız, şehitlerimiz, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, ebediyete intikal eden bütün büyüklerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Birazdan Mustafa Yıldızdoğan ve Ali Kınık konserimiz de hepinize iyi seyirler diliyorum. Ve her Ülkücü’nün doğduğundan ölümüne kadar söylediği gibi "Varlığımız Türk varlığına armağan olsun" diyorum. Ne mutlu Türküm diyene.

 

Ahmet Yiğit Yıldırım

Ülkü Ocakları Genel Başkanı

Türk Gençlik Şöleni-İstanbul

30.10.2021