GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-12-2021 19:10   Güncelleme : 13-12-2021 23:51

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım'ın açıklamaları ses getirdi

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım'ın Ülkü Ocakları Rize ve Artvin ziyaretlerinde yapmış olduğu basın açıklamaları uluslararası basında büyük ses getirdi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım'ın açıklamaları ses getirdi

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım'ın Ülkü Ocakları resmi sitesinde yapmış olduğu basın açıklaması ulusal basında büyük yankı uyandırdı. Anadolu Ajansı İhlas Haber Ajansı gibi kuruluşların verdiği haber çok konuşuldu. 

ANADOLU AJANSI 

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım: “ABD ve Avrupa'nın bize karşı tavrı doğru yolda olduğumuzu gösteriyor 

İŞTE ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKANI AHMET YİĞİT YILDIRIM,IN ARTVİN ZİYARETİNDE YAPMIŞ OLDUĞU AÇIKLAMALARI

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım, Ülkü Ocakları Artvin İl Başkanlığını ziyareti sırasında Önce ülkem ve milletim" anlayışı ile 50 yıldır bu davayı devam ettirdiklerini belirten Yıldırım, Ülkü Ocakları'ndan yetişecek gençlerin bu ülkenin geleceğini, yarınlarını şekillendireceğini vurguladı.

Yıldırım, vatanı emanet edecek bir nesil bırakılmaması durumunda, yaptıkları çalışmaların da anlam ifade etmeyeceğinin altını çizerek, "Başbuğumuz Alparslan Türkeş de Ülkü Ocakları'nı kurarken bu düşünce ile hareket etmişti. Gençliği emanet etmişti. Ülkü Ocakları'ndan yetişen gençlerimiz ülkemizi daha güçlü hale getirmek için üstün bir gayretle mücadele ediyor. Liderimiz Devlet Bahçeli beyefendi de Ülkü Ocakları'nda Türk gençliğine güvendi, 'Siz geleceksiniz, gelecek sizsiniz. 2023 hedeflerini Ülkü Ocakları'yla birlikte gerçekleştireceğiz' dedi. 2023 hedeflerinin bir bir gerçekleştiğini görmek bizleri mutlu ediyor." diye konuştu.

Cumhur İttifakı ile son 5-6 yıldır önemli başarılara imza atıldığına işaret eden Yıldırım, "Karabağ olayı zaferle sonuçlandırıldı. Bugün milli İHA'lar, SİHA'lar yapılıyor. Cumhuriyet tarihinde terörle mücadeledeki en etkili süreç yaşanıyor. Terörün beli kırılmış durumda. Başlarını bile kaldıramıyorlar." ifadelerini kullandı.

Yıldırım, arkadaşlarının doğuya gidip mücadele etmek için torpil aradığına da dikkati çekerek, şu değerlendirmede bulundu:

"Bu inanç Türkiye'ye bu başarıyı getirdi. Ayasofya'nın açılması, Doğu Akdeniz'deki etkinliğimiz, 100 yıl sonra Libya'da Türk sancağının dalgalanması, kapalı Maraş'ın açılması. Bugün MTA'nın gemileri milli yazılımlarla çalışıyor. Karadeniz'de, Doğu Akdeniz'de petrol arıyoruz. İlk defa kendi mühendisimizle, gemimizle ve yazılımımızla yapıyoruz. Bugün yerli otomobilimizi yapmak üzereyiz. Buralarda ülkücü mühendis arkadaşlarımız çalışıyor. Türkiye milli anlamda adım attıkça dış politikada, milli güvenlik konusunda, terörle mücadele konusunda çok emin adımlar atmaya devam ediyor. Bunun altyapısını da ülkücüler sağlıyor."

Türkiye'nin ekonomik saldırı altında olduğunu vurgulayan Yıldırım, şöyle devam etti:

"Ekonomik saldırı ile karşı karşıyayız. Bunun karşısında en fazla bizim durmamız lazım. Bu dönemde birçok yatırım yapıldı. Otomobil yapıyoruz, kendi silahımız, teknolojimiz, terörle mücadele, FETÖ ile mücadele, milli bir duruş sergiliyoruz. Bunun karşısında da 'bunlardan taviz verelim, sıkıntı çekmeyelim' diyenler var. Bugün sıkıntı çekeceğiz, yarın torunlarımız daha güçlü bir Türkiye'de yaşayacak. Eğer biz, 'Bu sıkıntıyı çekmeyelim' diye taviz verirsek, yarın çocuklarımızın yüzüne bakamayız.

ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKANI AHMET YİĞİT YILDIRIM RİZE ZİYARETİNDE İSE 

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, “Amerika'nın Avrupa'nın Ülkü Ocaklarına karşı edinmiş olduğu tavır bizi ziyadesiyle mutlu etmektedir demek ki biz doğru yoldayız” dedi.

 

 

Ziyaretlerine ilk olarak Rize İl Başkanlığından başlayan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, burada gençlerle sohbet etti. Sohbetin ardından açıklamalarda bulunan Yiğit, Yıldırım Ülkü Ocakları'ndan yetişen gençlerin iş hayatındaki başarılarının kendilerini memnun ettiğini dile getirerek, “Ülkü Ocakları 50 yıllık misyonunu en iyi şekilde yerine getirebilmek için çalışıyor. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli beyefendinin bizlere yüklemiş olduğu bir misyon vardır. 2023 lider ülke Türkiye'sini sizlerle beraber kuracağız demişti. Çok şükür ki bugün gelmiş olduğumuz noktada gerçekten Ülkü Ocakları'nda yetişen devletini seven, bayrağını seven, imanlı, ahlaklı Türk gençliğinin yetişerek birçok noktada devletine hizmet ediyor olması bizleri inanılmaz derecede geleceğe dair umutlandırıyor ve mutlu ediyor. Biz inanıyoruz ki; bugün bu ortamda olan Ülküdaşlarımızın gelecekte öğretmen, doktor, sanatçı, sporcu, bürokrat olarak devletine hizmet inancında olması, inşallah Türk milletinde geleceğe dair olan özlemlerini en iyi şekilde dile getirdiğini görüyoruz” dedi.

 

 

Ailelerin çocuklarını rahatlıkla Ülkü Ocakları'na yönlendirebildiğinin altını çizen Yıldırım, “Bugün aileler çocuklarını getirip ocağa teslim ediyor. ‘Çocuğum gelsin, vatanına, milletine, devletine faydalı bir genç olsun. İmanlı, ahlaklı bir şekilde yetiştirilsin' diyor. Bu da Ülkü Ocakları'nın daha da güçlü, daha da kaliteli bir nüfusu, daha fazla bir genç nüfusu çekecek hale gelmesine sebebiyet verdi. Bir taraftan Ülkü Ocakları'nın çok daha güçlü olması çok kalite bir gençliği yetiştiriyor olması tabii ki Türk milletinin düşmanlarını da rahatsız etmektedir. Çünkü dönüm noktalarımıza baktığımız zaman Türk ve İslam düşmanlarının hepsinin hedefi öncelikli olarak Ülkü Ocakları ve Ülkücü Türk gençliği olmuştu. Şu muazzam manzarayı gördüğümüz zaman, daha lisedeki, üniversitedeki arkadaşların bu kadar vatanı milleti için hassas bir şekilde yetiştiriliyor olması düşmanlarımızı ziyadesiyle korkutmaktadır. Amerika'nın Avrupa'nın Ülkü Ocaklarına karşı edinmiş olduğu tavır bizi ziyadesiyle mutlu etmektedir demek ki biz doğru yoldayız” ifadelerini kullandı.

 

 

Türkiye'nin terörle mücadelede olan başarısına da değinen Yıldırım, “Bugün Cumhuriyet tarihinin terörle mücadeledeki en etkin süreci yaşanmaktadır. Nerde bir terörist varsa başı ezilmekte, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından imha edilmektedir. Hamdolsun ki yıllardır Ülkü Ocaklarında kurmuş olduğumuz Turan hayalimiz adım adım gerçekleştirmekte. Bu yolda büyük başarılar elde edilmekte. Karabağ da alınan zafer, Libya'daki varlığımız, Doğu Akdeniz, Türkiye'de terörle mücadele konusundaki gelmiş olduğumuz nokta, Ülkücü hareketi ziyadesiyle mutlu etmektedir. Biz inanıyoruz ki bu gençlikle beraber biz 2023 lider ülke Türkiye hayalini gerçekleştireceğiz. Türkiye sınırlarına sığmayan, nerde mazlum bir millet varsa, nerede soydaşımız, nerede dindaşımız varsa ona el uzatan bir devlet olma yolunda ilerleyecektir. Bu ilerleyişi de kimsenin bozmasına müsaade etmeyeceğiz. Cumhur İttifakı bünyesinde yetişen, Cumhur İttifakının Türkiye'ye almış olduğu güvenlik kalkanıyla beraber inşallah çok daha önemli bir noktaya gelebileceğimizi şimdiden görebiliyorum dedi