GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-08-2021 12:48   Güncelleme : 14-08-2021 12:50

Ülkü Ocakları sel bölgesinde yardımlarını sürdürüyor

Batı Karadeniz’de şiddetli yağışlar sonrası medyana gelen sel felaketlerinin yaşandığı bölgelerde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre sel nedeniyle Kastamonu'da 34, Sinop'ta 6, Bartın'da 1 kişinin hayatını kaybettiğini, Bartın'da kaybolan bir kişiyi arama çalışmalarının sürdüğünü bildirdi. Bölgeye dair açıklamalardan biride Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım'dan geldi.

Ülkü Ocakları sel bölgesinde yardımlarını sürdürüyor

Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği bölgelerde Ülkü Ocakları da çalışmalarını sürdürerek, zarar gören vatandaşların ihtiyaçlarını karşılıyor.

 

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım da sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Ülkü Ocakları teşkilatlarının müdahale çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü bildirdi.

İŞTE ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKANI AHMET YİĞİT YILDIRIM'IN PAYLAŞIMI

Ülkü Ocakları, yaşanan #selfelaketi üzerine bölgede oluşan mağduriyetleri ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek için yürütülen müdahale çalışmalarına desteklerini aralıksız sürdürüyor. Ülkücüler, milletimizin dara düştüğü her yerde canla başla mücadele ediyor.

Ülkü Ocakları teşkilatlarının, sel felaketlerinin yaşandığı bölgelerde zarar gören vatandaşlara erzak ve yardım araçlarıyla ulaştığı belirtilirken sosyal medya hesaplarında da destek paylaşımları yapılıyor. 

 

Yapılan sosyal medya paylaşımlarında ise “Ülkü Ocakları olarak selden zarar gören vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için var gücümüzle mücadele ediyoruz. Ülkü Ocakları her daim Büyük Türk Milletinin Hizmetindedir. Rabbim aziz milletimizi her türlü felaketlerden korusun” ifadeleri kullanıldı.