GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-02-2022 21:27   Güncelleme : 07-02-2022 21:47

Ülkü Ocakları YKS Deneme Sınavı Sonuçları Açıklandı

Ülkü Ocakları YKS Deneme Sınavı Sonuçları Açıklandı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 5 Şubat Cumartesi  ve 6 Şubat Pazar günleri yapılan YKS Deneme Sınavı’nda dereceye girenler açıklandı.
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım Twitter hesabından dereceye girenleri açıklarken sınava yoğun ilgi gösteren Türk gençliğine teşekkürlerini iletti.

işte Ahmet Yiğit Yıldırım'ın açıklamarı;

Ülkü Ocakları olarak, 5 Şubat Cumartesi ve 6 Şubat Pazar günleri iki oturumda; ödüllü ve çevrim içi YKS Deneme Sınavını gerçekleştirdik. Deneme sınavımıza yoğun ilgi gösteren gençlerimiz sayesinde toplam katılımcı 18 bin 753 olurken, dereceye giren arkadaşlarımız da açıklandı.
1’inci, 2’nci ve 3’üncülerimiz başta olmak üzere dereceye giren ilk 50 gencimizi kutluyor, tüm katılımcılarımızı tebrik ediyorum. Ödül almaya hak kazanan katılımcılarımızın ödülleri en kısa sürede kendilerine ulaşacaktır.
Türk gençliğinin eğitim hayatlarında tam donanımlı katkı, öğrenme kabiliyetini geliştirme yolunda destek, bilgiye sahip olma ve bilgi ölçme değerlendirme adımlarını destekleyici çalışmaları yürütme konusunda kararlıyız ve Türk gençliği ile beraberiz.
Gençlerimiz unutmamalı ki, sınavlara hazırlandıkları süreçlerde, deneme sınavları; kabiliyet ve seviyelerini değerlendirmelerine yardımcı olurken yeterliliklerini ölçme fırsatı sunmaktadır.

Türk gençliğine tekrar teşekkür ediyor, sınavlarında başarılar diliyorum.

Yogun bir katılımla gerçekleşen YKS Deneme sınav'ına 18 bin 753 kişi katıldı 

Birinci ve ikinci Konya ilinden, üçüncü Samsun, dördüncü Gaziantep, beşinci ise Samsun ilinden oldu.

Dereceye giren gençlere hediyelerinin en kısa sürede ulaşacağını belirten Ahmet Yiğit Yıldırım, Türk Gençliğinin her zaman yanında olacaklarını belirtti.