KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 23-04-2021 14:55   Güncelleme : 25-04-2021 02:06

Ülkü Ocakları'ndan 23 Nisan'a anlam katan okuma serisi

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle tarihi değerlerimize anlam katan ''Türk Büyükleri Okuma Serisi'' ile çocuklarımızın evine konuk oldu.

Ülkü Ocakları'ndan 23 Nisan'a anlam katan okuma serisi

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gününde çocuklara anlamlı bir hediye süprizi yaptı. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım sosyal medya hesabından Türk Büyükleri Okuma Serisi'nin tanıtımını yaptı. 

Yıldırım, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk çocuğu atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.” sözünden yola çıkarak çocuklar için hazırlayıp, onlara armağan ettiğimiz “Türk Büyükleri Okuma Serisi” 23 Nisan’da sizlerle.. ifadelerinde bulundu.

Türk Büyükleri Okuma Serisi'ne dair

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım'ın paylaşımı

TARİHİN KAHRAMANLIK SAYFALARINDA UZUN BİR YOLCULUĞA ÇIKACAKLAR

Türk Büyükleri Okuma Serisi'ni sosyal medya hesabından bir video ile anlatan Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım oldukça kapsamlı bir video ile hem aileleri hemde çocukları bilgilendirdi. Yıldırım serinin bilimsel, tarihi, kültürel ve eğitici özelliklerini'de tek tek  sıraladı. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım İfadelerinde,

Sevgili aileler,

Cumhuriyeti'mizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ''Türk çocuğu atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır'' sözünden yola çıkarak  hazırladığımız bu kitap seti Türk Milletinin kendi geleceğini belirlediği egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin  bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı bugün de armağan etmenin sevincini yaşıyoruz.

Dinamik ve alanında uzman ülkücü akademisyenler tarafından kaleme alınan bu okuma setinden,  yedi ve dokuz yaş arası çocuklarımıza yönelik birçok ölçüt belirledik. Bu ölçütlere göre okumayı yeni öğrenen çocuklarımızın okuyabilecekleri sesleri, hece sayılarını,  kelime sayılarını ve cümleleri belirledik. Bu süreçte en çok çocuklarımızın kısa süreli bellkleri ve bilgiyi anlamlandırma süreçlerini göz önüne aldık. Eminiz ki çocuklarınız bu kitapları çok sevecek ve dinlemekten, okumaktan oldukça keyif alacaktır. Aynı zamanda okurken tarihin kahramanlık kokan sayfalarında uzun bir yolculuğa çıkacaklar.

Bilge Tonyukuk'la en bilge fikirleri düşünüp Anka Kuşu'nun gerçekliğini ispatlayacaklar.

Tomris'le korkusuz ve kahraman Türk kadınını yad edecekler.

Bilge Kağan'la küllerinden doğacak titreyip özlerine dönecekler.

Sultan Baybars'la kölelik zincirlerini kırıp, Türk'ün bağımsızlığını haykıracaklar.

Babür Şah'ı okuyup hükümranlığın en estetik halini göreceklerdir.

Ve biz Ülkü Ocakları olarak bu yolculukta çocuklarımızla birlikte olacağız. Bu vesileyle Türk Milletinin iradesinin tecellegahı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışında bulunan tüm kahramanlarımızı şükranla anıyor aziz şehitlerimize rahmet diliyorum. Bütün milletimizin ve  özellikle çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyoruz. dedi.

İşte Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım'ın kendi ifadelerinden Türk Büyükleri Okuma Serisi

<

>