EĞİTİM
Giriş Tarihi : 04-06-2021 18:10   Güncelleme : 04-06-2021 18:15

Ülkü Ocakları'ndan bu seferde TYT-AYT denemesi

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Bilgiocakta platformunda online olarak hazırlanan ve öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılanan LGS deneme sınavı sonrası yeni bir duyuru yaparak Liseli öğrencilere TYT-AYT deneme sınavı imkanını sunulacağı açıklandı. Sınava girecek öğrencilerin 5 Haziran 2021 17.00’ye kadar bilgiocakta.com adresine üye olmaları gerekiyor. ifadelerine yer verildi.

Ülkü Ocakları'ndan bu seferde  TYT-AYT denemesi

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi tarafından düzenlenecek olan Türkiye Geneli Ücretsiz Çevrimiçi Temel Yeterlilik Testi-Alan Yeterlilik Testi (TYT-AYT) deneme sınavları Cumartesi-Pazar günleri bilgiocakta.com adresi üzerinden yapılacak. TYT Deneme sınavı 05.06.2021 Cumartesi günü saat 18.00’de, AYT denem sınavı ise 06.06.2021 Pazar günü saat 18.00’de bilgiocakta.com üzerinden deneme sınavı kategorisinden yapılacak. Paylaşılan sınav yönergesinde öğrencilere ipuçları verilirken, sınava yönelik bilgiler verildi.

 

Yapılan yönerge paylaşımında, internet kesintileri gibi durumlar için öğrencilere cevaplarını kaydetmeleri gerektiği söylendi. Türkiye Geneli Ücretsiz Çevrimiçi TYT-AYT deneme sınavları Cumartesi günü 20.30’da Pazar günü ise 21.15’te sona erecek. Sınava giren öğrencilerin sınav sonunda sınavı bitir butonuna basmaları ve aksi takdirde sınavlarının değerlendirilmeyeceği de belirtildi. 

 

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından düzenlenecek Türkiye Geneli Çevrimiçi Ücretsiz TYT-AYT deneme sınavlarının duyurusunu Genel Başkan Ahmet Yiğit Yıldırım Yaptı. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım paylaşımında, “Ülkü Ocakları dijital eğitim platformu #BilgiOcakta ile eğitimin her alanında sizlerle buluşuyoruz. LGS'den sonra şimdi de üniversitelere giriş sınavında Türkiye'nin en yüksek katılımlı çevrimiçi deneme sınavlarını düzenliyoruz. TYT: 5 Haziran 18.00 AYT: 6 Haziran 18.00” ifadelerini kullandı.