SİYASET
Giriş Tarihi : 03-06-2021 21:43   Güncelleme : 06-06-2021 23:10

Ülkü Ocakları'nın tepkisi istifa ettirdi

Katıldığı bir TV programında, Ülkü Ocakları'nın hazırladığı Hızlı Okuma ve Hızlı Anlama yapay zeka projesini küçümseyerek dalga geçmeye çalışan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Neslihan Çevik, büyük tepki toplamıştı. Daha sonra bir açıklama yapan Çevik yanlış anlaşıldığını savunmuştu. Ancak Çevik, baskılara daha fazla dayanamayarak partisinden istifa etmek zorunda kaldı. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım da Çevik'e tepki göstererek "Ülkü Ocakları'nın yaptığı mükemmel çalışmaların Okyanus Ötesi'nden kumandalı kişi ve kurumları rahatsız etmesi bizim için şeref nişanesidir" açıklamasında bulunmuştu.

Ülkü Ocakları'nın tepkisi istifa ettirdi

Bir TV kanalında gündeme dair açıklamalarda bulunan Geliştirme ve Bilişimden Sorumlu Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Neslihan Çevik, Ülkü Ocakları tarafından geliştirilen Hızlı Okuma ve Hızlı Anlama yapay zeka projesini küçümseyerek dalga geçmeye çalışan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Neslihan Çevik, açıklamalarının ardından büyük tepki toplamıştı. Sosyal medyadan Çevik'e tepki gösteren Ülkücüler, Çevik'in açıklamalarını büyük bir gaflet ve çekememezlik olarak yorumlamıştı.

GENEL BAŞKAN YILDIRIM'DAN TEPKİ

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırm da Gelecek Partili Neslihan Çevik'e tepki göstererek şu ifadeleri kullanmıştı; "Türk gençliği, Türk milletinin bekâsının teminatıdır. Dünyanın en büyük gençlik hareketi olan ÜLKÜ OCAKLARI'nın, Türk Gençliği için yaptığı mükemmel çalışmaların büyük takdir görmesinden okyanus ötesinden kumandalı kişi ve grupların rahatsız olması bizim için şeref nişanesidir"

SOSYAL MEDYADA BİNLERCE TEPKİ ALDI 

Çevik'in alaycı yaklaşımı sonrası binlerce ülkücü sosyal medya hesaplarından Çevik'e tepkilerını gösterirken gelen tepkilerin ardı arkası kesilmedi. Bunun üzerine Çevik bir paylaşımla açıklamalarının hedef gösterildiğini iddia ederek geri adım attı. Çevik, daha sonra yaptığı paylaşımında "Havadan bulut kapmak adet oldu. Benim kime dediğim belli  Ama birileri kendilerine serçe parmak olmayı yakıştırmış olsa gerek... artık özür mü dilerler ne yaparlar  onların muhasebesi ifadelerinde kullandı. 

SON ÇARE İSTİFA 

Neslihan Çevik Manisa bir zamanlama ile bugün Gelecek Partisi'nden istifa ettiğini duyurdu. Birkaç gün önce Ülkü Ocakları tarafından hazırlanan Odak 2023 projesine yönelik yapmış olduğu açıklamaların ardından gelen tepkiler  üzerine istifa ettiği iddia edilen Çevik, istifasında şu ifadeleri kullandı;  "Zorunlu açıklama: Kuruluşundan beri içinde yer aldığım Gelecek Partisi’nden bugün itibari ile ayrılmış bulunuyorum. Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Sn. Ahmet Davutoglu’na ve tüm Gelecek Partililere saygı ve sevgilerimi sunar, kendilerine başarılar dilerim"