GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-04-2021 13:44   Güncelleme : 06-04-2021 16:10

Ülkücü Harekete karşı acemi saldırı

Milliyetçi Ülkücü Harekete karşı yapılan saldırılara bir yenisi daha eklendi. Ülkü Ocakları Teşkilat Başkanı Ömer Şanlı’yı hedef alan ve çok acemice hazırlanan saldırının photoshopla amatörce yapıldığı ortaya çıktı. Milliyetçi-Ülkücü harekete yapılan saldırının ardında tanıdık isimlerin olduğu iddiası ise kafaları karıştırdı.

Ülkücü Harekete karşı acemi saldırı

Son günlerde Milliyetçi-Ülkücü Harekete yönelik organize saldırılara bir yenisi daha eklendi. İhanet odaklarına karşı sert ve net tavrı nedeniyle sürekli saldırıların hedefinde olan Ülkü Ocakları, bu kez de şer cephesinin FETÖ taktiğine maruz kaldı.

Lidere ve davaya sadakatiyle bilinen Ülkü Ocakları Teşkilat Başkanı Ömer Şanlı’yı hedef alan, internet üzerinden sahte hesaplarla hazırlanan ve basit montaj kurguları içeren saldırı, herkesin erişebileceği bir teknolojiyle ortaya çıktı. Deyim yerindeyse yalancının mumu yatsıya kadar bile yanmadı.

SAHTE HESAPLA ALGI OPERASYONU

Sahte bir hesap üzerinden Ülkü Ocakları Teşkilat Başkanı Ömer Şanlı'ya ait olduğu iddia edilen whatsapp konuşmaları, gerçekmiş gibi sunuldu. Ancak söz konusu konuşmaların basit bir program ile deşifre edilerek, yalan olduğu ortaya çıkartıldı. 

ACEMİCE HAZIRLANMIŞ BİR KURGU

Söz konusu konuşmanın ekran görüntüsünü yazılım üzerinden pixsel özelliklerini ayırt edebilen programla incelediğinizde çalışmanın montaj yapılan kısımları çok net ortaya çıkmaktadır. Photoshop ya da paintle acemice yapıldığı anlaşılan konuşmanın, tamamen hayal ürünü bir kurgu olduğu anlaşılmaktadır. 

Söz konusu paylaşım incelendiğinde; montaj olan konuşma ile gerçek bir konuşmanın arasındaki fark ortaya çıkıyor. Montaj olan konuşma da görüntü izdüşümü ve kalitesi çok düşük

O TARİHTE O PROFİL FOTOSU YOKTU

Yine aynı şekilde, söz konusu konuşmanın yapıldığı iddia edilen tarihle, Teşkilat Başkanı Ömer Şanlı’nın profil fotoğrafı şu an kullandığı profil fotoğrafı değil. Yani, o tarihte Şanlı o profil resmini kullanmıyor! Şanlı’nın söz konusu profil resmini o tarihte kullanması da mantiken mümkün değil.

BAŞKA HİÇBİR KONUŞMASI YOK

Bir diğer husus ise, montajcılar konuşmanın 10 Haziran 2020 tarihinde yapıldığını iddia etseler de, whatsapp konuşma çubuğunun en altta olması yani daha başkaca konuşma gerçeklememiş olması dikkat çekmektedir. Sözde çok samimi ikili ilişkisi olduğu gösterilmeye çalışılan kurgulanmış diyaloğun, Ömer Şanlı’nın göreve gelmesinden sonra başka herhangi bir  yazışma olmaması yapılan kurgunun basitliğini ortaya koymaktadır. 

TANIDIK İSİMLER Mİ DEVREDE?

Bu operasyonu daha öncede sahte hesaplardan Milliyetçi- Ülkücü Hareketi çeşitli iftiralarla karalamaya çalışan Ömer Zengin ile bağlantısı olduğu belirtildi. Ömer Zengin daha öncede partinin önde gelen kişileri hakkında sahte hesaplar üzerinden benzer çalışmalar yaptığı ve bunu itiraf ettiği bilinmektedir. Zengin'in, FETÖCÜ Emre Uslu ile birlikte club house programı ile aynı sohbet odalarında bulunması dikkatlerden kaçmadı. Zengin ile irtibatı olan Alişan Satılmış ve Suat Başaran gibi kişilerin bu işin neresinde olduğu merak konusu oldu.  
Ülkücü Milliyetçi Hareketin mensupları, yalan ve iftira ile Ülkücü-Milliyetçi hareketi karalayarak Teşkilatı zaafa uğratmak isteyen kişilere sert tepki gösterdi. Ülkücüler, Allah'tan korkmaz, kuldan utanmaz iftiracılara karşı her zamanki gibi sert ve çetin olacaklarını söyledi.

 

 

UZMANLAR SAHTE PAYLAŞIMLARA KARŞI UYARIYOR

Bilgisayar Uzmanları bu konuda kullanıcıları uyarıyor. Sosyal medyadan yapılan bu tür paylaşımlara itibar edilmemesi gerektiğini belirterek pixel araştırması yapıldığında görüntülerin üzerindeki montajın kolayca anlaşılabileceğini belirtiyor.