GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-10-2021 16:54   Güncelleme : 11-10-2021 17:03

Ülkücü öğrencileri tehdit eden öğretmen KHK’lı çıktı

Hatay Antakya’da ülkücü öğrencileri “Sizin eğitim hayatınızı bitireceğim” diyerek tehdit eden ve bağlı bulunduğu Eğitim İş Sendikası aracılığıyla okul yönetimine baskı uygulayan öğretmen Ahmet K.’nın terörle iltisaklı olduğu gerekçesiyle KHK ile meslekten ihraç edildiği ortaya çıktı. Velilerin de tepki gösterdiği öğretmenin sosyal medya terör örgütü PKK sempatizanı paylaşımları dikkat çekti.

Ülkücü öğrencileri tehdit eden öğretmen KHK’lı çıktı

Hatay Antakya’da, Sosyal Medya paylaşımlarında terör örgütü PKK ve HDP ile ilgili paylaşımlar yaptığı gözlenen Ahmet K. isimli öğretmenin, okuldaki bazı ülkücü öğrencilere yönelik karşı hasmane tutumu yeni bir boyut kazanmış, teneffüste kendi aralarında sohbet eden ülkücü öğrencilere “Sizin eğitim hayatınızı bitireceğim” diyerek sudan gerekçeyle tutanak tutturması tepkiyle karşılanmıştı.

MESLEKTEN İHRAÇ EDİLMİŞ

Durumdan haberdar olan öğrenci velileri, hem öğretmenlerle hem de okul idaresiyle olayı görüşmek üzere gittiklerinde söz konusu öğretmen ve aynı sendikaya mensup öğretmenlerin hakaretvari tepkisiyle karşılaşmış, veliler öğretmenden şikayetçi olmuştu. Öğretmen Ahmet K.’nın terörle iltisaklı olduğu gerekçesiyle KHK ile meslekten ihraç edildiği ortaya çıktı.

ÖĞRETMENİN ŞOKE EDEN PAYLAŞIMLARI

Yaşanan olayın mimarı olan öğretmenin sosyal medya paylaşımları ise görenleri pes dedirtti. “Vallahi Apoyu Özledim” şarkısıyla teröristbaşına methiyeler düzen Ahmet Kaya ile ilgili de bir paylaşım yapan ülkücü düşmanı öğretmenle ilgili İlçe Milli Eğitim Bakanlığının harekete geçmesi bekleniyor.

CUMHURİYET, ODATV VE FETÖCÜLERDEN ALGI OPERASYONU

Öğrencilere ve velilere karşı son derece çirkin bir üslup kullanan sözde öğretmen Ahmet K.’yı aklamak için teröre verdiği destekle bilinen malum sendika yalan ve iftira dolu bir basın açıklaması yaptı. Sendikanın açıklaması ise Cumhuriyet, OdaTV ve FETÖ’nün haber kanalı Samanyoluhaberin sanki gerçekmiş gibi sunması ise kamuoyunun tepkisini çekti. 
Yayımlanan haberlerde, mağdur öğrenci ve velilerin tepkilerinin dile getirilmemesi ise olayın tamamen yalan ve iftira üzerine kurulduğunu göstermektedir.