SİYASET
Giriş Tarihi : 31-08-2021 13:59   Güncelleme : 31-08-2021 15:52

Ülkücüler bu ülkenin yaprağı için şehit olmaya hazırdır

PKK terör örgütü propagandası yapan ve Manavgat'ta ki orman yangınlarını asılsız haber ve iddialar ile kampanya oluşturarak algı oluşturmaya çalışan Barış Atay'a tepkiler yükselmeye devam ediyor.

Ülkücüler bu ülkenin yaprağı için şehit olmaya hazırdır

PKK terör örgütü propagandası yapan ve Manavgat'ta ki orman yangınlarını asılsız haber ve iddialar ile kampanya oluşturarak algı oluşturmaya çalışan Barış Atay'a tepkiler yükselmeye devam ediyor. 

Beyaz TV kanalında geçtiğimiz günlerde yayınlanan Dinamit Programında Osman Diyadin, Latif Şimşek ve Zihni Çakır'ın yorumları ile Barış Atay'ın iddiaları gündeme getirilmişti. Ülkücülere orman yakan, kayıt ile ocağa giden yaftalarını yapanlara karşı programda iddialar değerlendirilirken çarpıcı açıklamalar yer aldı.

BARIŞ ATAY'IN İFTİRA YÖNTEMİ NEYDİ? 

PKK desteği ile bilinen TİP milletvekili Barış Atay ülkücülere, Ülkü ocakları para için orman yakmış hani şu ırmağının akışı can  veren ülkücüler şeklinde asılsız haber ve iddilar ile iftira yöntemine giderken her platformda iddiaları çürütüldü. Son olarak Beyaz TV de ortaya çıkan iddilar gülünç ve iftira şeklinde belirtildi.

PEKİ ÜLKÜ OCAKLARI ORMAN YANGINLARI İÇİN NE YAPTI? 

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Manavgat başta olmak üzere ülkenin çeşitli yerlerinde çıkan orman yangınlarında yangın söndürme ve soğutma çalışmalarından ön sıralarda yer alırken özellikle lojistik destek sağlama konusunda ki başarı büyük bir övgü ile karşılandı. Özellikle hayvanları telef olan aileler için başlatılan yardım kampanyalaro ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım'ın konuşma ve destekleri vatandaşa ilaç gibi geldi. Ama tüm bunlar kaos çıkarmak isteyen PKK destekçilerine yetmedi. 

ÜLKÜCÜLÜK GÖNÜLLÜLÜK ESASLIDIR 

Barış Atay'ın asılsız iddialar ve Ülküc Ocakları'ndan bir haber yorumları programda değerlendirilirken özellikle medyada yansıyan orman çalışma görüntülerindeki fotoğraflar, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin talimatları ile başlatılan yardım kampanlarının üstünün örtülemeye çalışıldığı belirtilirken Atay'ın asılsız iddiaları çürütüldü.

Dinamit programında Barış Atay'ın Ülkü Ocakları'nın gönüllülük esası taşıdığı bilmediği belirtilerek söz konusu orman yangını iftiralarının ise zaten yapılan çalışmalar ile çürütüldüğü belirtildi. 

ÜLKÜCÜLER VATANSEVERDİR 

Beyaz Tv'de yer alan Dinamit programında herkem bildiği gerçekler anlatılırken iftira ve algı çalışmalarının gerçeği yansıtmadığı Ülkü Ocakları'nın vatansever, bilinçli ve bu ülkenin tek bir yaprağı için canını verecek gönüllü bireylerden oluştukları vurgulandı.

               İLGİLİ HABER LİNKİ