GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-10-2021 19:24   Güncelleme : 12-10-2021 19:49

Üniversitede terör provokasyonu

İstanbul Üniversitesinde, bölücü terör örgütlerine üye olduğu belirtilen öğrenci görünümlü provokatörler sahneye çıktı. Kütüphane önünde toplanarak terör örgütü lehine sloganlar atan ve ardından öğrencileri tahrik ederek saldırı girişiminde bulunan provokatörler polis tarafından çevrelenerek güvenlik çemberine alınıp bölgeden uzaklaştırıldı.

Üniversitede terör provokasyonu

ANKARA'DAN İSTANBUL’A ÜNİVERSİTELERİ KARIŞTIRMAK GELDİLER

İstanbul Üniversitesinde terör propagandası yapmak için gelen kişilerin bazılarının özel talimatla İstanbul dışından geldiği öğrenildi. Olayların baş aktörlerinden Emrecan K.’nin ODTÜ öğrencisi olduğu ve Yücel Y.’nin Ankara Üniversitesi öğrencisi olduğu öğrenildi. Yine olaylarda yer alan ve SGDF eş başkanları olduğu belirtilen Okan D. Ve Şükran Y. T.’nin de İstanbul Üniversitesi ile herhangi bir ilişkilerinin olmadığı belirlendi.

İŞTE PROVOKATÖRLERİN TERÖR BAĞLANTISI

Olayların içinde yer aldığı tespit edilen kişilerin haklarında daha öncede terör örgütü üyesi olmaktan işlem yapıldığı öğrenildi. Bu kişilerin silahlı terör örgütü üyesi olmak ve eğitim öğretim hakkını engellemek suçlarından soruşturma tutanaklarında isimlerinin olduğu belirlendi.

HDP BAĞLANTILARI DA ORTAYA ÇIKTI!

Terör örgütü üyesi olmaktan haklarında soruşturma açılmış olan ve İstanbul Üniversitesini karıştırmak isteyen bu kişilerin daha öncede HDP’li milletvekilleri tarafından savunulduğu ve duruşmalarında HDP’li milletvekillerinin yer aldığı sosyal medya paylaşımlarından görüldü. Mecliste bu provokatörler hakkında basın toplantısı yaparak onları koruyan ve kollayan HDP’li milletvekillerinin de Üniversitelerde olay çıkarmak isteyen bu kişilerin arkasında durduğu görüldü.

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ PROVOKASYONLARINDA DA YİNE AYNI KİŞİLER

İstanbul Üniversitesinde kaos çıkartmak isteyen öğrencilerin Boğaziçi üniversitesinde yaşanan provokasyonlarda da yer aldığı ortaya çıktı. Üniversiteleri dolaşarak nerede kaos varsa bunun arka planında yer aldıkları gözlenen şahısların daha öncede Boğaziçi üniversitesi olaylarında tutuklandığı ve sonrasında serbest bırakıldığı öğrenildi.

ÖĞRENCİ GÖRÜNÜMLÜ TERÖRİSTLERE DİKKAT!

Bu olaylardan görüldüğü üzere üniversiteler terör örgütleri tarafından karıştırılmak isteniyor. Başka şehirlerden öğrenci görünümlü terörist provokatörler İstanbul’da yer alan üniversiteleri karıştırmak için özellikle gönderiliyor. Bu kişilerin terörle olan bağlantıları adli mercilere intikal ettiği halde ve öğrenci olmadıkları halde üniversitelerde nasıl boy gösterdikleri ise merak konusu. Öğrencilerin aklında ise yer alan soru Boğaziçi Üniversitesinden sonra şimdi sırada İstanbul Üniversitesi mi var?