SİYASET
Giriş Tarihi : 01-03-2021 20:39   Güncelleme : 01-03-2021 21:19

Vah vah vah.. Konu HDP olunca...

İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, HDP'lilerin fezlekelerine ilişkin "Sayın genel başkanımızın başkanlığında parti grubu olarak toplanırız, her bir arkadaşımız kendi düşüncesini ifade ederek ortak bir karar alırız" dedi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, fezlekelere ilişkin, "Evet diyeceğiz" açıklaması yapmış, ancak Grup Başkanvekili Dursun Müsavat Dervişoğlu, "Fezlekelerin içeriğini bilmeden karar veremeyiz" açıklamasında bulunmuştu. Açıklamaların ardından sosyal medyada “Bu nasıl milliyetçilik?” tepkisi yükseldi.

Vah vah vah.. Konu HDP olunca...

İYİ Partili İsmail Tatlıoğlu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Tatlıoğlu, ‘HDP milletvekillerinin fezlekeleri hakkında İYİ Parti’den farklı açıklamalar geldi, sizin yorumunuz ne olacak?’ sorusu üzerine şunları söyledi:

* Bizim birbirinden farklı açıklaması olan bir arkadaşımızı görmedim. Belki yorumlanması o şekilde olabilir.

* İYİ Parti olarak, bizim terör konusundaki çizgimiz bellidir. PKK konusunda da, HDP konusunda da, terör konusunda da,  parlamento konusunda da, adalet konusunda da çizgimiz çok net ve açıktır.

* Henüz genel kurula gelmiş bir fezleke yoktur. Biz genel olarak bu tür kararları sayın genel başkanımızın başkanlığında parti grubu olarak toplanırız, her bir arkadaşımız kendi düşüncesini ifade ederek ortak bir karar alırız.

İLGİLİ HABERLER