GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-09-2021 12:17   Güncelleme : 30-09-2021 14:53

Yazar Fuat Uğur, Ülkü Ocakları'nın terör listesine alınmak istemesinin nedenlerini yazdı

Geçtiğimiz günlerde ABD temsilciler birliğine gönderilen bir tasarıda Ülkü Ocakları'nın aleyhine kararlar istenmşti söz konusu tasarıyı ise Yunan kökenli ve Ermeni destekçisi Dina Titus'un talep etmesi ve bağlantılarının FETÖ merkezli olması gerçeklerin çok daha yakın ve anlaşılır bir şekilde ortaya çıkmasını sağladı. Peki ABD merkezli terör örgütü FETÖ terör örgütünün hedefi de Ülkü Ocakları'na yapılan sistematik saldırının yurt dışından da faal olarak sürdürülmesinde ki amaç ne? Bu sorunun cevaplarını arayanlardan biride Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur oldu. Uğur birkaç sebep sıralarken önemli noktalara değindi.

Yazar Fuat Uğur, Ülkü Ocakları'nın terör listesine alınmak istemesinin nedenlerini yazdı

Ne oldu bize? Kim kandırdı Hoca'yı? başlıklı bir yazı kaleme alan Fuat Uğur çeşitli noktalara değinirken özellikle Ülkü Ocakları'nın ABD tarafından terör grupları arasından gösterilmek istenmesine yönelik önemli sebep maddeleri sıraladı. 

Fuat Uğur iki önemli madde sıralarken önemli detayları atlamayı unutmadı.

Bakın Akın İpek adlı FETÖ’cü İngiltere’den bir zaman ayarlı kadranın ucuna belli belirsiz resim koyup üstüne de “Her fırsatta bir zorluk, her zorlukta bir fırsat vardır” yazmış. Oradaki flu resmi büyütüp dikkatle baktığımızda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın silüeti beliriyor. Bazıları onun Hulûsi Akar olduğunu yazmış ama aynı kanaatte değilim. Erdoğan ya da Akar. Sonuçta bu alçakların hedeflerinde kimler var anlayabiliyoruz.

 

Bu subliminal mesajlara 15 Temmuz öncesinde şahit olmuştuk. Misal darbeden üç dört ay önce FETÖ elebaşının üzerinde asker rengi olan hâkî renkli bir cübbeyle yaptığı şifreli konuşmalar bir tanesiydi. FETÖ yayın organı Zaman’ın darbe girişiminden 9 ay on gün öncesinde başlatılan bir yeni doğan çocuk reklamı da onlardan biriydi. Detaylarını aktaran Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur özellikle ABD merkezli PKK yayın organlarının da geçtiğimiz günlerde Ankara mimara odasındn aldıkları ödüllerinde bir tesadüf olmadığını vurgularken maddelete geçti.

İŞTE O İKİ MADDE 

Şimdi bakın FETÖ’cü hain örgüt parayla besledikleri Dina Titus adlı satılık kongre üyesi ve onunla hareket eden Gregory Meeks ile birlikte ABD Temsilciler Meclisi’nde Ülkü Ocakları’nı terör örgütü listesine aldırmaya çalışıyorlar. Gregory Meeks’in de FETÖ’nün tüm organizasyonlarında boy gösteren bir başka satılık olduğunu belirtelim. Aynı zamanda CHP ile birlikte ortak programlar yapan bir isim.

 

Neden? Diyen Fuat Uğur sebeplerine şu şekilde değindi.

İKİ SEBEP VAR:

1- Cumhur İttifakı’nda bir kale gibi duran MHP ve onun lideri Devlet Bahçeli ilk hedef. Karabağ’da, Orta Doğu’daki operasyonlarda, Libya’da, Akdeniz’de hep onun desteği var ve cezalandırmak istiyorlar.

 

2- Türkiye’yi yeni bir işgal girişiminde karşılarında tıpkı 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi yeniden Ülkü Ocaklarını görmek istemiyorlar. Görürlerse de vurduklarında dünya kamuoyuna “Zaten terör örgütü ilan edilmiş bir örgütün elemanlarıydı, bu yüzden ateş ettik” diye kendilerini aklamaya çalışacaklar.

 

Kısacası çok uyanık ve bir olmalıyız. Bu birlik, FETÖ PKK iş birlikçisi muhalefetle nasıl olur, artık bilemiyorum. Bakın iyice arsızlaştılar ve pervasızlaştılar. Bir kamu kurumu olan Ankara Mimarlar Odası PKK yayın organı Jin TV adlı Hollanda merkezli yayın organına ödül verebiliyor.

 

Artık çok güçlü bir ses verebilmeliyiz