GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-10-2021 14:57   Güncelleme : 15-10-2021 15:00

Yazar Yıldıray Çiçek: Z kuşağı ve Ülkü Ocakları

Türkgün Gazetesi Yıldıray Çiçek CHP Gençlik istismarı ve Ülkü Ocakları'nın gençliği nasıl kucakladığı ile ilgili dikkat çekici bir yazı kaleme aldı.

Yazar Yıldıray Çiçek: Z kuşağı ve Ülkü Ocakları

İŞTE TÜRKGÜN GAZETESİ YAZARI YILDIRAY ÇİÇEĞ'İN ELE ALDIĞI YAZI 

Gençliği istismar için siyasi mesaisini artıran CHP ve yancıları bir Z kuşağı hikâyesi başlattı ve o hikâye üzerinden siyasi masal anlatmaya devam ediyor.

 

Z kuşağı veya Z jenerasyonu “1997 ve 2012 seneleri arasında doğan insanları kapsayan temel bir demografik sınıflandırmadır. Küçük yaşlardan itibaren internete ve taşınabilir dijital teknolojiye erişimle büyüyen ilk sosyal nesildir” şeklinde tanımlanıyor.

 

CHP ve yancıları bu yaş aralığındaki gençlik kuşağının sanki ihalesini almış gibi davranıyor. Sanki bu Z kuşağı diye tarif edilen gençlik içinde MHP’li, AK Partili, BBP’li ailelerin çocukları yok. Z kuşağı sanki CHP ve yancıları için doğdu. Hepsinin ağzında “Z kuşağı hesap soracak, Z kuşağı Cumhur İttifakı’nı devirecek” sloganları var. Dijital teknolojiyle büyüyen gençlik, CHP ve yancılarının Türkiye’yi bölmek isteyen terör örgütleriyle bağlantılarını, belediyelerdeki çapsızlıklarını ve vizyonsuzluklarını, yalan, dolan, tezgâh üzerine kurdukları siyasetlerini, milli politikalardaki düşman safından seslenişlerini görmüyor mu sanıyorlar?

 

Sorulacak bir hesap varsa o da Zillet ittifakından sorulacak hesaptır. Dijital teknolojiyi en iyi şekilde kullanan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın düzenlediği Türk Gençliği kurultayında Türkiye’nin dört bir yanından gelen salonlara sığmayan kalabalığı, salon içindeki disiplini, edebi, adabı, enerjiyi, dinamizmi gördüyseniz, daha Z kuşağı hikâyesini niçin Cumhur İttifakı’na silah gibi doğrultuyorsunuz? Gençlik gücünün adresi bellidir.

 

Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım başkanlığındaki Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın faaliyetlerine kısa bir göz atan herkes Türk gençliği adına ne tür kazanımların ortaya konduğunu görecektir.

 

Kaldı ki, Türk milliyetçiliğinin ve Ülkücü Hareket’in Lideri Sayın Devlet Bahçeli Türk Gençliği Kurultayında “Gözlerine kara perde inenler nasıl bakar bilemem, ama biz gençliğe bakınca x, y, z görmüyoruz, alayını evladımız, alayını kardeşimiz, alayını yılmaz ve yıkılmaz Türk gençliğinin saygın ve sahiplenilmesi gereken bir parçası değerlendiriyoruz” şeklinde bir tanımlama ile Türk gençliğinin bu şekilde sınıflandırılmasına karşı çıkmış ve Türk gençliğini bir bütün olarak gördüğünü ifade etmiştir.

 

Düzenlenen “Türk Gençliği Kurultayı” göstermiştir ki, Türkiye’deki ve hatta dünyadaki en büyük gençlik teşkilatı Ülkü Ocakları bünyesindedir. Dünyanın birçok yerinde yapılanması olan Ülkü Ocakları’nı Türkiye’yi koruma ve Türk gençliğini buluşturma unsuru olarak görenlerin art niyetli yaptırımları, aslında anlayana anlamlı bir delildir.

 

A’dan Z’ye tüm Türk gençliği bunun farkında olduğu için, Ülkü Ocakları’nın eğitim, kültür, ilim, bilim ordusu içinde yerini almaktadır. Z kuşağı istismarcıları bunun farkında olsun