GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-06-2021 13:21   Güncelleme : 09-06-2021 14:02

Yazıklar Olsun! HDP'nin Kapatılmasıyla ilgili tek kelime edemedi!

İYİ Parti (İP) Grup Toplantısında konuşan Meral Akşener, PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin kapatılma davasıyla ilgili tek kelime etmemesi dikkat çekti. HDP'li Selehattin Demirtaş’la kahvaltı diyalogu yaşayan Akşener, HDP’nin sözde Ermeni Soykırımına verdiği desteğe de tepki gösterememişti.

Yazıklar Olsun! HDP'nin Kapatılmasıyla ilgili tek kelime edemedi!

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP'nin kapatılması istemiyle yeni bir iddianame hazırlamış, Anayasa Mahkemesine gönderilen iddianamede 500 partili hakkında siyasi yasak istemişti. Savcılık, HDP’nin banka hesabına da tedbir konulması talep edildi.
Bugün partisinin grup toplantısında konuşan Meral Akşener, HDP’nin kapatılma davasına ilişkin tek bir kelime etmedi. Türkiye’nin terörle mücadele konusunda attığı kararlı adımlara açık destek vermekten imtina eden Meral Akşener’in binlerce masumun katili bir terör örgütünün siyasi uzantısı hakkında yorum yapmaması “Böyle milliyetçilik olur mu?” dedirtti.

 

HDP’Lİ VEKİLLERİN FEZLEKELERİ İÇİN DE “GÖZÜ KAPALI EVET DEMEYİZ” DEMİŞTİ

Meral Akşener, HDP’li milletvekilleri hakkında hazırlanan fezlekeler için ne yapacağı merak konusu olmuş. Akşener, HDP fezlekeleri için gözü kapalı el kaldırmayacaklarını belirterek fezlekelerin içeriğine göre hareket edeceklerini açıklamıştı. 
Partisinin Grup Toplantısında konuşan Meral Akşener, HDP fezlekeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. “İYİ Parti, fezlekelere, gözü kapalı el kaldırmaz. o fezlekelerin önünü arkasını iyice okur” demişti.
Akşener’in bu açıklamasına sosyal medyadan “Hala fezlekelerin içeriğinden haberiniz yok mu? Daha ne bekliyorsunuz, safınızı gösterin” tepkileri yükseldi.