GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-03-2021 12:54   Güncelleme : 19-03-2021 16:09

Yazıklar Olsun Sana... Demokrasiyi birlikte inşa edeceklermiş

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın Nevruz Bayramı'nı kutladı. İmamoğlu, "Demokrasinin mihenk taşlarını birlikte örmeye devam edeceğiz" dedi.

Yazıklar Olsun Sana... Demokrasiyi birlikte inşa edeceklermiş

HDP Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamada, "İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ı arayarak Newroz Bayramını kutladı. HDP'ye açılan kapatma davası ve Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun vekilliğinin düşürülmesini demokrasiye aykırı bir tutum olarak değerlendiren İBB Başkanı İmamoğlu, demokrasinin mihenk taşlarını birlikte örmeye devam edeceklerini ifade etti. Eş Genel Başkan Buldan da İmamoğlu'nun Newroz Bayramını kutlayarak, kendisine verilen ceza nedeniyle dayanışma duygularını iletti" denildi.

İMAMOĞLU’NA ŞEHİTLİKTE TEPKİ

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Edirnekapı Şehitliği'nde düzenlenen törende, bir gazi yakını, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tepki gösterdi. 


İmamoğlu’nun şehit mezarlarına karanfil bıraktığı sırada bir gazi yakını İmamoğlu’na şu tepkiyi gösterdi; “Burası Pervin Buldan ile birlikte çiçek ektiğin hatıra ormanı değil başkan” dedi. İmamoğlu ise, "Hadsizlik yapıyorsun, şov yapıyorsun, gazi öyle olmaz" şeklinde karşılık verdi.