GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-02-2022 14:51   Güncelleme : 24-02-2022 14:51

Yine Halk TV,  Yine Ayşenur Arslan Devrede... Yine Yalan Haber:"Türk Konsolosluğu Ukrayna'yı Terk Etti" Algısı....

Yine Halk TV,  Yine Ayşenur Arslan Devrede... Yine Yalan Haber:

 

Sabah saatlerinde Rusya'nın Ukrayna'ya saldırmasının ardından Ukrayna-Rus Savaşı Çıkmıştı.. Bunun üzerine bir açıklama yapan
Türkiye Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Yavuz Selim Kıran, "Ukrayna’dan tahliyeler üzerinde çalışıyoruz, vatandaşlarımız olduğu yerde kalsın" açıklamasını yaptı.

Ancak Halk Tv'deki "Medya Mahallesi" programındaki görevi halkta panik yaratmak ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni içte ve dışta zor duruma düşürmek olan sunucu Ayşenur Arslan, bu defa da boş durmadı.  Odessa’daki bir kız öğrenci üzerinden algı yapmaya devam etti. 
Nazenin adındaki öğrenci programdaki canlı yayın bağlantısında şunları söyledi:
"Mağduriyet yaşamaktayız, Türk konsolosluğu ülkeyi terk etmiş. Moldova sınırına geçmişler. Bizleri buradan tahliye etmiyorlar. Telefon numaralarına ulaşamıyoruz konsolosluğun. Sabah benzin sırasına geldik, Moldova sınırına geçiş yapabilmek için fakat 1 saate yakındır bekliyoruz. Tanklar yanımızdan geçiyor, patlama sesleri geliyor"
 

Sabah saatlerinde Dışişleri Bakanlıgından Uyarı bildirisi 

"Ukrayna’da yaşayan değerli vatandaşlarımız,
Ukrayna hava sahası halen kapalıdır. Mevcut aşamada evlerinizde veya güvenli bir yerde kalmanızı, seyahatten kaçınmanızı rica ediyoruz.
Ülkeden ayrılmak isteyenler için gerekli destek ve yönlendirme sağlanacaktır.
Bize aşağıdaki numaralardan ulaşabilirsiniz. Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Çağrı Merkezi: +903122922929
Kiev, Çernihiv, Çerkassiy, Himelnitskiy, Harkiv, Ternopil, Sumi, Rivne, Poltava, Lviv, Luhansk, Jitomir, Dnipropetrovsk ve Volin’de yaşayan vatandaşlarımız için Kiev Büyükelçiliği Acil Durum Hatları: +380632114765, +380632557748, +380935394612
Odesa, Mikolayiv, Kirovohrad, Kropivnitskiy, Ivano-Frankivsk, Çernivtsi, Herson, Zaporijya, Ujhorod, Donetsk, Vinnitsa’da yaşayan vatandaşlarımız için Odessa Başkonsolosluğu Acil Durum Hatları: +380937110024, +380937110026"

Ancak anlaşılan o ki Ukrayna'da yaşayan  bazı vatandaşlarımız bu uyarıyı dikkate almamış savaşın yarattığı panikle güvensiz bir şekilde yolları düşmüştü..

Halk TV'nin bir öğrencinin oradaki kaosla ve panikle söylediği ve hissettiği "Türk Konsolosluğu Ülkeyi Terk Etmiş" söylemini manşete taşıdı.

Önümüzdeki dakikalarda Dışişleriden bu konuyla ilgili  bir açıklama bekleniyor...