GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-02-2022 20:28   Güncelleme : 18-02-2022 20:28

Yunan'lı Emekli Korgeneral Tamouridis'in "Çanlar Ayasofya'da yeniden Çalacak" Haddini Aşan Sözlerinin Ardından, Ona Destek İlahiyatçı Mustafa İslamoğlu'dan Geldi !

Yunan'lı Emekli Korgeneral Tamouridis'in

Kader inancını inkar eden, Hz. Adem'in babası vardı diyen, Peygamberimizi İslam'ın dışında tutan ilahiyatçı Mustafa İslamoğlu bu defa da Ayasofya'nın camiye çevrilmesine "Kur'an'a aykırı" dedi.

Alman medyası DW Türkçe'deki bir programda, 
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Ayasofya Camii'nin hutbesine kılıçla çıkmasına değinen   İslamoğlu, "Bugün Fetih Suresi'ni okuyorlar İstanbul’un alınışında. Ne kadar cehalet var görüyor musunuz, farkında mısınız? Dolayısıyla kılıçla hutbeye çıkmalar falan fetih bu değil. Fetih aslında bir insan yüreğinin fethedilmesidir. İki insan yüreğinin buluşmasıdır." ifadelerini kullandı.

Ayasofya'nın camiye çevrilmesinin Kur'an'a da aykırı olduğunu iddia eden İslamoğlu, "Kur'an’ın kabul etmediği bir eylemdir." dedi ve haddini aşan sözlerine  şöyle devam etti:
Ayasofya’nın camiye çevrilmesi esasen Kur'an’a aykırı bir eylemdir. Kur'an’ın kabul etmediği bir eylemdir. Fetih nedir oradan girmemiz lazım. Fetih diye bir sure var Kur'an’da. Bu sure Mekke’nin fethinde inmedi, Bedir zaferinde inmedi, diğer fetihlerde inmedi. Bu sure, Allah’ın Resulü’nün Hudeybiye Barış anlaşması yani müşriklerle yapılan barış anlaşması üzerine inen surenin adı Fetih Suresi'dir. Bugün Fetih Suresi'ni okuyorlar İstanbul’un alınışında. Ne kadar cehalet var görüyor musunuz, farkında mısınız? Dolayısıyla kılıçla hutbeye çıkmalar falan fetih bu değil. Fetih aslında bir insan yüreğinin fethedilmesidir. İki insan yüreğinin buluşmasıdır.